Archiv

Podpora kroužků mládeže ŠSLK

Kategorie:

KM ŠSLK zveřejnila pravidla podpory kroužků mládeže. Podpora navazuje na program podpora kroužků od ŠSČR, který vyžaduje alespoň 8 aktivně registrovaných dětí, které se účastní turnajů. Z kraje tuto dotaci rozšiřujeme na kroužky, které mají alespoň 3 takové hráče registrované k 30. 6. 2013. Podrobnosti naleznete v Usnesení 1/2013 KM ŠSLK (Komise mládeže) nebo na této stránce v sekci Akce.

Open České Švýcarsko 2013

Kategorie:

Za účasti 62 hráčů skončil dnes Open České Švýcarsko. Zvítězil a přeborníkem regionu západ ŠSLK se stal Tomáš Buchcar z Krásné Lípy. Kompletní výsledky.

KP družstev v rapidu

Kategorie:

10 družstev z 8 oddílů se v sobotu sjelo do Liberce na Krajský přebor družstev v rapid šachu. Titul si suverénně vybojoval tým Zikuda Turnov před Tanvaldem a Krásnou Lípou. Výsledky v sekci Turnaje a na Chess-results.com.

Úprava rozpisu KPD v rapidu

Kategorie:

Po konzultaci členů STK byl rozšířen rozpis KPD v rapid šachu o možnost startu hostujícího hráče a zvýšena odměna pro první a třetí družstvo. Změny jsou v rozpisu zvýrazněny – najdete v sekci Turnaje.

Turnovský granát

Kategorie:

Turnaj v rapidu s bohatým cenovým fondem (1. místo 5000 Kč) připravili na sobotu 14. září v Turnově. Pozvánku naleznete v sekci Turnaje.

Mistrem ČR David Navara

Kategorie:

David Navara se stal ziskem 8/9 jasným mistrem ČR v šachu. Jelikož v průběhu turnaje přestoupil do 1. Novoborského ŠK, jedná se pro titul pro náš kraj. Gratulujeme!

Výsledky ze soboty

Kategorie:

V sekci turnaje naleznete nově výsledky z Podháje (47 hráčů, zvítězil Z. Maršálek) a KPD v bleskovém šachu (5 družstev, vyhrála Krásná Lípa). Též tam naleznete propozice sobotního ještědského rapidu (memoriál P. Šimíčka).

KP seniorů v rapidu

Kategorie:

V sobotu 25. května se v hrací místnosti Lokomotivy Liberec sešli senioři ke krajskému přeboru v rapidu. V kategorii nad 60 let zvítězil Josef Horák z Tanvaldu, v kategorii nad 70 let Zdeněk Hollmann z Rokytnice. Kompletní výsledky v sekci Turnaje.

Krajský přebor mládeže

Kategorie:

Na šest desítek dětí se dnes sjelo do Nového Města pod Smrkem ke krajskému přeboru v rapid šachu. Než se kompletní výsledky objeví v sekci Turnaje, nabízím alespoň přehled přeborníků. Desko Liberec vybojovalo tituly v kategoriích H16 (T. Suchomel), H14 (M. Hejduk), H12 (M. Sýkora) a D16 (B. Novotná). 1. Novoborský ŠK vyhrál H10 (Hofman) a D12 (M. Hamadová). D8 vyhrála Anna Čejková ze Stráže pod Ralskem, H8 Matěj Maršík ze Slavie Liberec.

KP družstev v rapidu

Kategorie:

Po KP družstev v blickách (8.6.) přibyly dnes do sekce Turnaje i propozice KP družstev v rapidu (22.6.). Obě akce proběhnou v Liberci a jste srdečně zváni!